Letni wypad do Zakopanego z dziećmi - o czym należy pamiętać?

Lato to najpiękniejsza pora roku na wspólne wyjazdy wraz z dziećmi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w które wybierają się rodziny z dziećmi jest Zakopane, które oferuje nam wiele atrakcji. O co trzeba jednak zadbać i o czym pomyśleć wybierając się z dziećmi na wypoczynek do Zakopanego? Poniżej kilka wskazówek i rad.

Wędrówka górska

Jeżeli do Zakopanego wybieramy się po to aby zabrać dzieci w góry i zdobywać kolejne szczyty pamiętajmy przede wszystkim o odpowiednim zaplanowaniu trasy tak aby dostosować ją przede wszystkim do wytrzymałości, wieku i możliwości naszych pociech. Lepiej wybrać łatwiejsze trasy tak aby nie zniechęcić dziecka a wędrówka minęła w miłej atmosferze. Wybierając się w góry zaplanujmy sobie również dużo czasu tak zwanego „zapasowego” na nieprzewidziane sytuacje, zmęczenie małych nóżek, czy chęć dzieci do zabawy w jakimś miejscu – warto wtedy nie poganiać dzieci nadmiernie tylko pamiętać, że wędrówka ta ma być przyjemna dla wszystkich. Kolejną rzeczą związaną z wędrówką jest przygotowanie się od strony zaopatrzeniowej – a więc pamiętajmy o odpowiednim stroju, jedzeniu, piciu, kurtkach przeciwdeszczowych a także mapie, latarkach i podręcznej apteczce wyposażonej w środki opatrunkowe i inne niezbędne rzeczy.

Atrakcje w Zakopanem

Jeżeli zmęczymy się już wędrówką, lub trafimy na brzydki, deszczowy dzień warto mieć zawsze pomysł a to co wtedy robić z dziećmi. Dobrą alternatywą jest Aquapark w którym dzieci z przyjemnością spędzą dzień – na zjeżdżalniach wodnych, czy w basenach – a dla rodziców jest sauna, jacuzzi i kręgielnia – każdy znajdzie coś dla siebie. Inną opcją na spędzenie czasu w Zakopanym lub okolicy jest wyjazd do Zatoru – podziwiać dinozaury, wybranie się do parku linowego gdzie dzieci przeżyją prawdziwą przygodę lub do Parku Przygód na Gubałówce, z której możemy zjechać kolejką grawitacyjną. Opcji jest naprawdę wiele.

Nocleg przyjazny dzieciom

To kolejna kwestia o którą powinniśmy zadbać aby wyjazd był udany. Pensjonat przyjazny dla rodzin z dziećmi to taki w którym będzie sala zabaw dla dzieci, dostosowane posiłki i duży ogród, w którym dzieci będą się mogły pobawić na placu zabaw, lub rodzinnie zrobimy ognisko.