Letnie atrakcje w Zakopanem i polecane pensjonaty

Zakopane to jedno z najpopularniejszych miejsc na spędzenie letniego weekendu wraz z rodziną, lub samemu. Przyciąga turystów zarówno bliskością do gór (więc jest to świetne miejsce wypadowe na szlaki) jaki i cudowną góralską atmosferą i piękną architekturą. Można tam zarówno wypocząć jak i ciekawie i aktywnie spędzić swój czas.

Parki linowe

A więc coś zarówno dla dużych jak i dla tych małych - rozrywka dla każdego bez względu na wiek! Zakopane oferuje nam aż trzy parki linowe. A w każdym z tych parków znajdziemy wiele atrakcji, szlaki o różnym stopniu trudności pełne belek, wiszących mostów, kładek i innych. Każdy znajdzie coś dla siebie, spędzi czas aktywnie i z lekką dozą adrenaliny. Oczywiście na miejscu są instruktorzy, którzy dbają o to aby każdy przed wejściem na trasę został przeszkolony i odpowiednio zapięty w uprzęże - resztę trzeba zrobić samemu.

Spływ przełomem Dunajca

To kolejna atrakcja pozwalająca na aktywne spędzenie czasu i podnosząca w naszych żyłach poziom adrenaliny. Organizowane są one już od kwietnia, a trwają aż do października. Dużo emocji dostarczają spływy na pontonach - polecane są one jednak rodzinom z dziećmi powyżej 10 roku. Jest to przeżycie, którego na pewno nie zapomnicie za szybko, a co jest dodatkową atrakcją, podczas spływu jest okazja podziwiać przepiękne górskie krajobrazy.

Krupówki

Oczywiście w tym zestawieniu nie mogłoby zabraknąć tak popularnych już Krupówek. Krupówki jest to główno ulica w Zakopanem, najbardziej reprezentatywna i zapełniona tradycyjnymi góralskimi pamiątkami, budkami z oscypkiem i żurawiną, a także innymi. Ci mali turyści na pewno znajdą tam wiele atrakcji dla siebie, a ci dorośli miło spędzą tam czas.

Polecane pensjonaty

Wyjeżdżając na wypoczynek do Zakopanego każdy szuka jak najlepszego pensjonatu, gdzie prócz schludnego i czystego pokoju otrzyma miłą gościnną atmosferę, pyszne śniadania, a i może trochę ogrodu gdzie można zrobić ognisko, albo pobawić się z dziećmi. Zdecydowanie można więc w Zakopanem polecić przepięknie usytuowany, wyposażony w cudowne widoki Pensjonat u Ani, a także całe w drewnie, we wspaniałym góralskim stylu Domki Javorina, czy też klasycznie piękną - jednak wciąż architektonicznie zachowaną w góralskim stylu - Ville Nova.

Kategorie: Noclegi w górach,