Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Zakopanem

Zakopane to jedno z najpopularniejszych miast w okolicach gór na wypoczynek zarówno samotny jak i z rodziną i dziećmi. Przede wszystkim Zakopane to świetna baza wypadowa na górskie szlaki, ale również idealne wręcz miejsce do spędzenia kilku dni na innych atrakcjach jakie nam oferuje. Poniżej zestawienie najciekawszych atrakcji w Zakopanem i okolicy dla rodzin z dziećmi.

Aquapark
Gdy dzieci mają dość wędrówek i zwiedzania na pewno z ogromną chęcią odwiedzą Aquapark. Miejsce to wyposażone jest w wiele atrakcyjnych udogodnień takich jak: system zjeżdżalni wodnych, różnej wielkości baseny, jacuzzi, basen termalny na zewnątrz, brodziki dla tych najmłodszych bywalców, ale także różnego rodzaju sauny, rwąca rzeka, kręgielnia i centrum fitness. W zakopiańskim parku wodnym nie będzie się nudził nikt - ani dorosły, ani dziecko.

Park linowy
Kolejna z atrakcji w których będziemy aktywni. Park linowy jest to świetne rozwiązanie dla całej rodziny, a dzieci na pewno potraktują to jako niesamowitą przygodę. Oczywiście na miejscu spotkamy instruktora, który wszystko nam opowie, zadba o nasze bezpieczeństwo i przypnie nas do uprzęży i lin – reszta jest już do zrobienia przez nas: przeprawa przez wiele ruchomych kładek, przewieszeń i przeszkód doda momentami adrenaliny nie tylko dzieciom.

Gubałówka
To mnóstwo atrakcji. Najpierw wyjazd kolejką na Gubałówkę i spacer w kierunku wyciągu krzesełkowego na Polanie Szymoszkowej, gdzie możemy wziąć udział w zabawie w Parku Przygód, spotka nas tam między innymi: ciąg utworzonych z lin mostów, sieci, zjazdów i kładek, oraz mini park dla dzieci najmłodszych. Następnie możemy zjechać wyciągiem i podziwiać przepiękny widok na Tatry i Zakopane, lub zjechać zjeżdżalnią grawitacyjną – jest to zjazd specjalnym torem ułożonym w wiele zakrętów na wózeczkach z kółkami. To podoba się każdemu.

Park Dinozaurów
Zatorland to niesamowita atrakcja dla dzieci, które mogą przez chwilę pobyć w świecie dinozaurów i wyobrażeń. Jest to idealne miejsce na spędzenie rodzinnego popołudnia i oderwanie się na chwilę od rzeczywistości – można poczuć się jak w Jurassic Park.