Aqua Park w Zakopanem - atrakcje dla całej rodziny

Park wodny w Zakopanem jest to jedna z najciekawszych atrakcji dla rodzin z dziećmi, świetnie się sprawdza jako alternatywa w pochmurny dzień, ale także jako atrakcja sama w sobie. W Aquaparku tym znajdziemy coś dla każdego, i dla dorosłego i dla dziecka.

Baseny

W zakopiańskim Parku wodnym znajdziemy cztery rodzaj basenów: rekreacyjny z torami pływackimi (wyposażony w trzy tory pływackie i część rekreacyjną z biczami wodnymi i gejzerami), zewnętrzny basen termalny, rekreacyjno-leczniczy (co daje nam możliwość zabawy na świeżym powietrzu nawet wówczas, gdy temperatura na zewnątrz wynosi jedynie 10 stopni Celsjusza), basen rekreacyjny (miejsce idealne do zabawy i rekreacji dla całej rodziny) oraz brodzik dla dzieci (jest to najpłytszy, oraz najcieplejszy basen w całym kompleksie).

Taras widokowy z leżakami

Taras ten pozwala na kąpiele słoneczne z przepięknym widokiem na Tatry, najczęściej wykorzystywany przez gości Aquaparku w letnie i upalne dni.

Jacuzzi

Park Wodny Zakopane dysponuje sześcioma jacuzzi, każde mieszczące kilka osób. Kąpiel w ciepłej wodzie z bąbelkami posiada wiele zalet, takich jak działanie odprężająco - relaksujące, poprawa stanu skóry, ujędrnienie, czy też stymulacja procesu regeneracji mięśni i stawów po wysiłku.

Dzika Rzeka

Dzika Rzeka zapewnia zawsze wiele wrażeń, płynąca w jej krętym korycie woda momentami przyspiesza, do złudzenia przypominając tym samym realny nurt górskiego potoku.

Zjeżdżalnie

To atrakcja, którą uwielbia każdy mały gość parku wodnego i niejeden dorosły. Aquapark jest wyposażony w pięć różnych zjeżdżalni, a najdłuższa ma aż 166,5 m, a wysokość: 16,7 m. Prędkość jaką możemy na niej osiągnąć to maksymalnie 26 km/h.

Kręgielnia

Kręgielnia ma pięć torów i jest w pełni zautomatyzowana z systemem komputerowym, tak więc wyświetla na ekranach bieżące wyniki. To już atrakcja głównie dla dorosłej części rodziny, ale i dzieci na pewno zechcą spróbować.

Sala Zabaw

Jest to raj dla dzieci w którym znajdą wiele atrakcji aby pobawić się zarówno ruchowo jak i intelektualnie. Sala zabaw wyposażona jest w taki gadżety jak basen z kolorowymi piłeczkami, magnesowe klocki, zjeżdżalnie, stolik gdzie dzieci mogą rysować i wiele innych.